Mały i większy, czyli razem kreatywnie

Mały i większy, czyli razem kreatywnie

Projekt dobiegł końca

 

W dniu 7 grudnia 2017 r. WIECZOREM KREATYWNYM zakończyły się działania w ramach programu „Działaj lokalnie X” w Połańcu.

Mali i duzi miło i kreatywnie spędzili czas w 12 wtorkowych wieczorów bawiąc się i ucząc. Okazało się, że dziecko z klas I-IV szkoły podstawowej może dogadać się z gimnazjalistami i odwrotnie, że mogą się od siebie czegoś nauczyć.

Projekt podobał się dzieciom i rodzicom, czemu dali wyraz na ostatnim spotkaniu chwaląc i dopytując się o więcej.

Co zrealizowaliśmy:

1. Szkolenie dla gimnazjalistek, które zgłosiły się do programu - potrzebne, aby wiedziały jak wspierać kreatywność, jak pobudzać wyobraźnię, jak nie krytykować, jak chwalić.

2. Spotkanie integracyjne wszystkich uczestników – małych i dużych oraz realizatorów, aby się poznać, polubić i dobrze bawić.

3. Wycieczkę do Chrust k/ Zagnańska, gdzie przeżyliśmy moc wzruszeń, radości, pokonaliśmy przeszkody w parku linowym i poznaliśmy stwory z głębin oceanów.

4. Dwanaście zajęć w czterech blokach tematycznych: planszomania i temu podobne, doświadczenia na serio i na żarty, teatralne igraszki, DIY dla małego i dużego. Wszystkie prace dzieci zabierały do domu i na każdych zajęciach, choć zabawowych to jednak bardzo aktywnych, otrzymały poczęstunek.

5.Wieczór kreatywny, na którym świetnie się bawiliśmy w gronie małych, dużych i ich rodziców, tworząc kolejne kreatywne opowieści, gwiazdy świąteczne, teatrzyk i doświadczenia. Na koniec zmęczeni pochłonęliśmy pyszną pizzę, obdarowaliśmy uczestników pamiątkowymi medalami i rozstaliśmy się z żalem, że to już koniec. My - realizatorzy odczuliśmy również satysfakcję ze stworzenia dla dzieci dobrych, udanych zajęć.

Współpraca między młodzieżą a dziećmi podczas projektu układała się bardzo dobrze, byli dla siebie partnerami i cieszyli  ze wspólnie stworzonych prac. „Mali” zyskali dobrych, starszych kolegów, a „więksi” odczuli radość z pomagania dzieciom i poczucie pożytecznie spędzonego czasu, odkrywali swoje predyspozycje oraz umiejętności komunikacyjne i opiekuńcze, wszyscy uczestnicy rozwijali kreatywność
i twórczość. 

Stowarzyszenie „Bliżej” pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu „Mały i większy, czyli razem kreatywnie”, za  pomoc - dyrekcji Szkoły Podstawowej w Połańcu oraz wychowawcom świetlicy, sponsorom - Urzędowi Miasta i Gminy Połaniec oraz Fundacji Wspomagania Oświaty w Połańcu, dzięki którym możliwe było uzyskanie dotacji z programu „Działaj lokalnie” .

 

 Zobacz prezentację z zakończenia TUTAJ!

 

Realizatorki projektu:

Grażyna Kamińska

Mirosława Młodzińska

Małgorzata Sokołowska

Urszula Żurawska 

 

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj lokalnie: Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży Farma.

Belka dzialaj lokalnie

FWOP

p1

Joomla templates by Joomlashine