O nas

Stowarzyszenie zostało utworzone przez grupę 16 energicznych kobiet, zainteresowanych pracą z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi. Mamy różnorodne zainteresowania, ale łączy nas jedno – chęć pracy na rzecz lokalnego środowiska na polu oświaty, profilaktyki, kultury. Zależy nam, aby młodzi ludzie rozwijali się, byli twórczy, kulturalni, realizowali swoje marzenia i plany, a dorośli byli dla nich wparciem i wzorem.

Stowarzyszenie powstało 24 sierpnia 2012 r. jako wynik wielu wspólnych działań na terenie miasta oraz spotkań nieformalnych. Trzon naszego Stowarzyszenia to osoby skupione wokół programu „Szkoła Rodziców i Wychowawców”, który od kilku lat staramy się propagować wśród mieszkańców Połańca i okolic. Wszystkie znamy się od dawna, polegamy na sobie i ufamy sobie. Ciągle rozwijamy swoje umiejętności w pracy i kontakcie z młodzieżą, same uczestniczymy w wielu szkoleniach. Chcemy dalej współdziałać na korzyść dzieci i młodzieży oraz ich rodzin.

Chcemy być bliżej dzieci i młodzieży, ich spraw, problemów i radości. Chcielibyśmy, aby dzieci były bliżej swoich rodziców i rodzice bliżej dzieci, nauczyciele bliżej uczniów, a także my same bliżej siebie. Dlatego będziemy wzmacniać więzi i dbać o relacje. W świecie biurokracji, komputeryzacji i pieniędzy chcemy być bliżej…

Bądźcie bliżej nas.