Piknik patriotyczny już za nami!

5 flagapaździernika w szkółce jeździeckiej w Osieku Stowarzyszenie na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin „Bliżej” w ramach projektu „Rodzina w kręgu marzeń” zorganizowało piknik patriotyczny, na który przybyło 13 dzieci i 7 opiekunów dorosłych. Spotkanie
rozpoczęło się od rozdania chorągiewek i kotylionów w barwach narodowych oraz rozmowy o patriotyzmie i wolności. Dzieci dowiedziały się po ilu latach Polska odzyskała niepodległość i jakie znaczenie to miało dla Polaków żyjących w tamtych czasach. Pan Tomasz – Generał, jak nazwały go dzieci w wojskowym przebraniu opowiadał
o przedmiotach związanych z wojskiem, które posiada w swojej kolekcji. A były to: karabin, maska przeciw gazowa, furażerki, menażki, namioty wojskowe. Wszystko można było obejrzeć, dotknąć, przymierzyć. Kolejną częścią pikniku były konkurencje wojskowe, które wśród dzieci cieszyły się najlepszym powodzeniem: wyścigi na „koniach”, celowanie do balonów, noszenie rannych na noszach, strzelanie z łuku - to tylko niektóre atrakDziałaj Lokalniecje tego niedzielnego popołudnia.

Podczas spotkania odbyło się również ognisko z kiełbaskami i pieczonymi ziemniaki oraz przepyszną „duszonką”, przy którym wszyscy śpiewali polskie pieśni patriotyczne. Dzieci tym chętniej, że mogły śpiewać do wojskowej tuby, dzięki czemu słychać nas było chyba
w Połańcu.

Było to wspaniałe, patriotyczne, rodzinne spotkanie z całą gamą różnorodnych zabaw tematycznie związanych z tradycjami i historią Ojczyzny.

Stowarzyszenie „Bliżej” dziękuje państwu Urszuli i Tomaszowi Miodyńskim za zorganizowanie wspaniałego niedzielnego popołudnia, UMiG za użyczenie autobusu na przewóz uczestników oraz p. M. Maćkowskiemu za poświęcenie swojego czasu wolnego.

Wszystkie działania odbyły się dzięki dotacji z programu „Działaj lokalnie” i wsparciu oraz pomocy finansowej samorządu lokalnego.

polaniec  akademia-rozwoju-filantropii farma