Nasza SZAFA już zamknięta

W dniu 10 listopada 2013r., w popołudniową, słoneczną i mroźną niedzielę Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Rodzin – „Bliżej”, zorganizowało w ramach akcji „Połaniec dla rodziny”, spotkanie dla mam, babć i dzieci, pod hasłem „Spotkaj się z nami……. wymień się ciuszkami”.szafa

BABI TARG to odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków.

W miejscu dla wszystkich znanym, w scenerii pięknych jesiennych ogródków działkowych, spotkała się liczna grupa uczestników imprezy wymiany ubrań i dodatków, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i leżały ukryte na dnie szafy. Chciałyśmy puścić je dalej w obieg, sprawić komuś radość, a przy okazji być może otrzymać w zamian za nie coś nowego.

Spotkanie miało charakter ciepłego i przyjaznego poprzez pozytywne nastawienie jego uczestniczek. Przybyłe panie wykazały się kreatywnością i zaprezentowały różnorodne kreacje o charakterze: hippie, retro, gothic, vintage, glam oraz inne ciekawe stylizacje stworzone przez siebie. Na rozmowie, przebierankach i wymianie ubrań czas upływał bardzo miło i szybko.

Dostrzegłyśmy duże zapotrzebowanie na taki rodzaj spotkań i w najbliższym czasie zamierzamy zorganizować następny Babski Targ – Szafiarki.

Organizatorki wręczyły każdej uczestniczce piękne, serduszka wykonane techniką decoupage z logo stowarzyszenia „Bliżej”.(ich autorkami były Monika Pławska i Alina Switek), zapewniły dobrą, wesołą zabawę, gorącą herbatkę z tegorocznych ziół, pyszne wypieki w różnej postaci oraz nastrój przy kominku i oczywiście szafę (prawdziwą, pięknie ozdobioną, tajemniczą), która była najważniejszym elementem aranżacji naszego targowiska.

Podczas spotkania przyświecała nam „filozofia trzech E: Ekonomicznie, Ekologicznie i Estetycznie.” Ważne, by rzeczy krążyły między ludźmi, a nie trafiały na śmietnik- Olga Tokarczuk w książce pt. ”Moment Niedźwiedzia”.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Szafy , a uczestnikom za udział i dobre towarzystwo.

Do zobaczenia na następnej SZAFIE…