STARE I NOWE ZABAWY PODWÓRKOWE

odbyły się w dniu 27.09.2014 r. na sali gimnastycznej

Publicznego Gimnazjum nr1 w Połańcu

Działanie przeprowadzono w ramach projektu

 Rodzina w kręgu marzeń

 

 

W zabawach uczestniczyło 25 dzieci w różnym przedziale wiekowym.Dzialaj Lokalnie Najmłodsza uczestniczka miała 5 lat. Nasi wolontariusze pomagali realizatorom i sami włączyli się do zabawy.

Celem działań było zaproponowanie oferty spędzania czasu wolnego alternatywnej w stosunku do komputera, z naciskiem na aktywność fizyczną. W tym dniu dzieci poznawały i bawiły się w stare i nowe zabawy podwórkowe.

 

Miały okazję pograć w:

 

klasy, w dwa ognie, w chłopa, w gumę, kapsle, poskakać na skakance.

 

 

 

Mamy nadzieję, że pokazanie dzieciom często zapomnianych już zabaw, będzie inspiracją dla nich do organizowania podobnych zabaw w czasie wolnym od nauki, który spędzają przed blokiem, na podwórku, na placu zabaw czy boisku szkolnym.

 

Zabawy
W dołączonych materiałach fotograficznych pokazujemy, jak dzieci uczyły się gier podwórkowych - niektórzy zetknęli się z nimi pierwszy raz. Zabawa przeplatana była konsumpcją zdrowych soczystych jabłek.

 

Na koniec rozegrana została gra w „dwa ognie”, podczas której emocje sięgały zenitu. Trudno było prowadzącym zakończyć zabawę, ponieważ dzieciom ciągle było za mało. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Jednym słowem happening „Stare i nowe zabawy podwórkowe”, mimo deszczowej pogody, udał się i dzieci aktywnie spędziły wolny czas.

 

 

 

Prowadzące:     Monika Pławska i Alina Switek

 

Stowarzyszenie „Bliżej” dziękuje dyrekcji Gimnazjum za udostępnienie sal i prywatnemu sponsorowi za skrzynkę smacznych jabłek.

 

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie- Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa.

 

 polaniec  akademia-rozwoju-filantropii farma 

p1

Joomla templates by Joomlashine